Abdullahiyan, Irak Meclis Başkan Yardımcısı Mendelavi ile bir araya geldi | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

2 Mart 2024 - 10:43

Abdullahiyan, Irak Meclis Başkan Yardımcısı Mendelavi ile bir araya geldi

reklam
Abdullahiyan, Irak Meclis Başkan Yardımcısı Mendelavi ile bir araya geldi
Son Güncelleme :

04 Aralık 2023 - 16:41

reklam

İran Dışişleri Bakanı, İsrail'in Gazze'deki eylemlerini güçlü bir şekilde kınama konusundaki ilkeli duruşlarından dolayı Irak halkını, hükümetini ve parlamentosunu övdü.

Irak'ın Gazze'deki son gelişmelerde önemli ve etkili bir rol oynadığını ve bölgede barış ve istikrar kurulmasına yardımcı olmak için iki ülke arasında daha fazla iş birliği ve koordinasyon çağrısında bulunduğunu söyledi.

Mendelavi, Irak'ın Gazze konusundaki kararlı duruşunun altını çizerek, Irak hükümeti ve parlamentosunun İsrail'in saldırganlığını kınadığını belirtti.

Irak Meclis Başkan Yardımcısı Muhsin Ali Ekber El Mendelavi, Irak hükümeti ve parlamentosu, Gazze halkına yönelik vahşi saldırı ve saldırılara karşı duydukları nefreti ciddi bir şekilde dile getirerek, Gazze'deki yeni gelişmeleri ve Irak parlamento başkanı tarafından temsil edilen İsrail'in yeniden başlayan saldırılarını takip etti.

Hibya Haber Ajansı

reklam
reklam
reklam