Çolak: “Şanlıurfa’da geleceğin futbolcuları yetişecek” | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

15 Temmuz 2024 - 18:21

Çolak: “Şanlıurfa’da geleceğin futbolcuları yetişecek”

reklam
Çolak: “Şanlıurfa’da geleceğin futbolcuları yetişecek”
Son Güncelleme :

19 Eylül 2023 - 20:35

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Sakıbın Köşkü’nde gerçekleşen görüşmede, kentte 10 dönüm alan üzerinde kurulacak olan Tanju Çolak Futbol Okulu müjdesini verdi.

Görüşmede Türk futbol tarihinin önemli isimlerinden Tanju Çolak’ı Şanlıurfa’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu anlatan Başkan Beyazgül, ‘Bir mutluluğumuz daha var. 12-15 yaş arası yetenekli gençleri keşfedecekler.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfalı çocukları keşfetmek için kente geldiğini anlatan Çolak, “Şanlıurfalı çocukları keşfetmek için kente geldi. Buradaki çocuklar Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımlarda antrenman yapacak. Çocuklarımıza ben bu şansı vereceğim ama yeter ki sahada çıkın görevinizi yapın. Tesis önemli, bana derseniz gelin tesis yapın ona da hazırım. Ben bu çocuklar için her şeyi yapmaya hazırım. Çocuklarımızı sosyal medyadan kurtarmalıyız.” diye konuştu.

Çolak, “10 dönüm alan üzerine Ankara’daki gibi Tanju Çolak Futbol Okulu’nun kurulması için ben hazırım.” dedi.

“Şanlıurfa modern bir şehir”

Daha önceki Şanlıurfa ziyaretinde kentin büyük bir köy olduğunu dile getiren Çolak, Başkan Beyazgül ile birlikte kentte değişim ve dönüşüm yaşandığını belirterek, “Şanlıurfalı çocuklar için kente geleceğim. 15 yıl önce Şanlıurfa köy diyordum ama artık şehir olmuş, 2 buçuk milyonu aşmış. Şanlıurfa böyle güzel ve değerli bir Başkana sahip ve herkesin önünde söz de verdi. 10 dönüm alan üzerinde saha yap, tesis yap, Tanju Çolak Futbol Okulu'nu açacağım burada. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’nın misafirperverliğinin her şeyin üzerinde olduğuna değinen Çolak, çocuklar için mücadele eden Başkan Beyazgül’ü tanımaktan mutlu olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’da Tanju Çolak Futbol Okulunun kurulması için 10 dönümlük alanın tahsis edileceğini anlatan Başkan Beyazgül’ün bu müjdesine çok sevinen Tanju Çolak, İş İnsanı Maruf Güneş ile Nihat Kırmızı’ya seslenerek projeye destek vermelerini istedi.

“Gençlerin hayallerini gerçekleştireceğiz”

Tanju Çolak Futbol Okulu ile birlikte Şanlıurfalı çocukların hayallerini gerçekleştireceklerini anlatan Başkan Beyazgül, “Bu gün gerçekten çocuklarımız için Şanlıurfa’mız için bir ivme günüdür, bir enerji günüdür. Çocuklarımız bunu beklemiyorlardı ama Tanju Çolak bunu düşündü buraya geldi. Şimdi çocuklarımız heyecan içerisindedir. Gelecekleri için daha güzel hayaller kuracaklarına inanıyorum ve o hayallerin gerçekleşmesi için de Tanju Çolak buradadır.’’ dedi.

Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ahmet Dursun, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı futbol okullarını ziyaret ederek genç sporcularla bir araya geldi. Gençlerle fotoğraf çektiren Çolak, türbinden gençlerin futbol karşılaşmasını izledi.

Şanlıurfalı gençlere Tanju Çolak Futbol Okulu’nun müjdesini burada da yenileyen Başkan Beyazgül, çocukların formalarını imzaladı.

Hibya Haber Ajansı