“Cumhuriyet’in 100. Yılı Fotoğraf Sergisi” 7 ay boyunca ziyaret edilebilecek | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

23 Şubat 2024 - 22:32

“Cumhuriyet’in 100. Yılı Fotoğraf Sergisi” 7 ay boyunca ziyaret edilebilecek

reklam
“Cumhuriyet’in 100. Yılı Fotoğraf Sergisi” 7 ay boyunca ziyaret edilebilecek
Son Güncelleme :

04 Aralık 2023 - 16:07

reklam

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı dolayısıyla hazırlanan “Cumhuriyet’in 100. Yılı Fotoğraf Sergisi”, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler tarafından Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı’nda törenle açılmıştı.

Harbiye'deki sergide, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, İzmir'in düşman işgalinden kurtarılmasından sonra halk tarafından hediye edilen hatıra sancağı, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ne katılan 54'üncü Süvari Alayı'nın sancağı ve Milli Mücadele'de görev alan komutanlara ait 85 obje yer alıyor.

Milli Mücadele'nin kazanılmasında önemli yeri olan İmalat-ı Harbiye Fabrikalarına ait fotoğraf ve silahlar ile Şakir Zümre ve Nuri Killigil'e ait, ülkenin ilk özel silah fabrikalarında üretilen silahların da bulunduğu sergi, 7 ay boyunca ziyaret edilebilecek.

Öte yandan, Bakanlık tarafından hazırlanan "Türkiye Yüzyılı'nın Asırlık Birikimi" adlı yüzüncü yıl fotoğraf sergisi de burada yer alıyor.

Hibya Haber Ajansı

reklam
reklam
reklam