Yılmaz: “Enflasyondaki düşüş çekirdek göstergelerde çok daha belirgin” | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

22 Şubat 2024 - 08:02

Yılmaz: “Enflasyondaki düşüş çekirdek göstergelerde çok daha belirgin”

reklam
Yılmaz: “Enflasyondaki düşüş çekirdek göstergelerde çok daha belirgin”
Son Güncelleme :

04 Aralık 2023 - 17:13

reklam

Yılmaz, TÜFE’deki değişimin 2023 kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 3,2 bir önceki yılın aynı ayına göre ise 61,98 olarak gerçekleştiğini belirterek, “Enflasyonla mücadelede uyguladığımız para ve maliye politikaları sayesinde aylık bazda enflasyondaki düşüşün Temmuz ayından bu yana devam ettiğini görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Enflasyondaki düşüşün çekirdek göstergelerde çok daha belirgin olduğuna dikkati çeken Yılmaz, değerlendirmesine şöyle devam etti:

“Çekirdek enflasyonun takibinde kullanılan C endeksinde temmuz ayındaki artış yüzde 9,6’dan kasım ayında yüzde 1,96’ya gerilemiştir. Enflasyonda gelecek yıl ortasından itibaren yıllık bazda belirgin düşüş, 2026 yılında ise tek haneyi hedefliyoruz. Enflasyonun düştüğü ortamda ise istikrar içinde, büyüme ve kalıcı sosyal refah konusunda güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

reklam
reklam
reklam