Afyon Lisesi rant kapısı değildir | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

15 Mayıs 2024 - 02:49

Afyon Lisesi rant kapısı değildir

reklam
Afyon Lisesi rant kapısı değildir
Son Güncelleme :

15 Nisan 2024 - 13:57

reklam

Türk Eğitim-Sen: Afyon Lisesi rant kapısı değil, köklü bir eğitim yuvasıdır

Afyonkarahisar, 5 Nisan (Hibya) – Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi’nden Afyon Lisesi’nin proje okulları listesinden çıkarılmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi, Milli eğitim Bakanlığınca alınan karara tepki gösterdi. Açıklamada, “Tarihi bir marka olan Afyon Lisesi ve ilçelerimizde bulunan Fen Liseleri proje okulu olmaktan çıkarılmış olma ihtimaline karşı bu açıklama yapılması zorunlu olmuştur.. Afyon Lisesi gibi İki Cumhurbaşkanı çıkarmış, bakanlar, paşalar çıkarmış 130 yıllık köklü bir okulu kenara itilmesi doğru olmaz? En önemlisi bu kararı kim, neye göre verdi? ” denildi.

Afyon Lisesi’nin rant kapısı değil, köklü bir eğitim yuvası olduğu aktarılan açıklama şunları ifade edildi:

“Yapılması gereken acilen proje okulları tamamen ortadan kaldırılarak, bu okulların LGS Puanı ile öğrenci alan, yönetici ve öğretmenlerinde liyakate dayalı bir şekilde, diğer okullara yapılan atama şeklinde olmasıdır. Birazını proje okulu kalsın, birazını proje okulu olmaktan çıkardım demenin hiç bir izahı olamaz. Sadece ve sadece iş barışını, moral ve motivasyonu ortadan kaldırır, başarısızlığa sebep olursunuz. Buna müsaade edemeyiz.”

reklam
reklam
reklam