Afyonkarahisar Ülkü Ocakları’ndan UEFA’nın skandal soruşturmasına tepki | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

19 Temmuz 2024 - 03:02

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları’ndan UEFA’nın skandal soruşturmasına tepki

reklam
Afyonkarahisar Ülkü Ocakları’ndan UEFA’nın skandal soruşturmasına tepki
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2024 - 16:36

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, Türkiye-Avusturya maçında 2 gol atarak ‘Maçın Adamı’ seçilen Merih Demiral’ın yaptığı bozkurt işaretine UEFA’nın soruşturma başlatmasına tepki gösterdi.

Çetinkaya, “Bozkurt işareti Türklüğün simgesidir. Bugüne has değil, şanlı tarihimizden gelen bir gelenektir. Her Türk asker doğduğu gibi, her Türk milliyetçi doğar. Binlerce yıllık devlet geleneği olan Türk Milleti’nin simgesi bozkurt, Milli Takım’ın zaferini taçlandıran Merih Demiral’a çok yakışmıştır. Merih Demiral’a bozkurt işareti dolayısıyla soruşturma açmak; Türk Milleti’ne hakarettir. Hepimiz bozkurt’uz!” dedi.

Çetinkaya, Milli Takımı da kutlayarak “Milli Takımımız yine bir zaferle göğsümüzü kabarttı. Avrupa Şampiyonu olmamız için 3 maç kaldı. Biz Milli Takımızın tüm zaferlerini Ülkü Ocakları binamızın bahçesinde, tüm teşkilat mensuplarımızla izlemeye devam edeceğiz. Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı