Bakan Bolat, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri ile görüştü | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

19 Temmuz 2024 - 02:37

Bakan Bolat, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri ile görüştü

reklam
Bakan Bolat, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri ile görüştü
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2024 - 14:48

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’in ev sahipliğinde Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ankara’daki Büyükelçileri ile toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Türkiye-AB ilişkilerinin geleceğinii ve yüksek düzeyli ticaret diyaloğunu görüştüklerini belirten Bolat, şu değerlendirmeyi yaptı:

"AB Büyükelçiler toplantısında , 2023 yılında 211 milyar dolara ulaşan dengeli dış ticaret hacmi ile Türkiye’nin en önemli ticaret ortağı olan AB ile mevcut Gümrük Birliği'nin modernizasyonu, hizmetler ticareti, dijitalleşme, yeşil dönüşüm, vize sıkıntılarının çözülmesi, taşımacılık kotalarının arttırılması gibi stratejik konularda yaptığımız çalışmaları ve önümüzdeki dönem yol haritamızı Büyükelçilerle paylaştık. AB ile ekonomik bağlarımızı kazan-kazan prensibi etrafında daha da geliştirmek ve iş birliğimizi çeşitlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Hibya Haber Ajansı