‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

20 Haziran 2024 - 14:47

‘Hepimizin Bir Dünyası Var’

reklam
‘Hepimizin Bir Dünyası Var’
Son Güncelleme :

10 Haziran 2024 - 17:43

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı V. Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Topluluğu Gönüllüleri tarafından Çevre Haftası kapsamında Afyonkarahisar Şuhut Çakırözü köyünde gerçekleştirilen “İklim Turnesi” etkinliğine katıldı.

İklim Turnesi sabah erken saatlerde spor etkinliği ile başladı. Ardından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi İklim Elçisi ve Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Aymaz, çocuklara çevre bilinci ve sıfır atık konularında bilgi verdi.

Çocuk oyunlarının da oynandığı etkinliklerde öğrenciler köy sakinlerinin tansiyon ölçümlerini yaparak sağlıklı yaşam ile iklim değişikliğine dair bilgiler verdi. Etkinlikte Şuhut İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan diş fırçası ve diş macunu seti de çocuklara hediye edildi.

Öğrencilerin etkinliğine katılan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı V. Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, ilçenin tarihi ve kültürel yerlerini öğrencilerle birlikte gezerek onlara bilgiler verdi. Şuhut Keşkek Evi’nde öğrencilere Coğrafi İşaret Tescilli meşhur yöresel lezzet keşkek ikram eden Kaymakam Han, Şuhut ilçesinin turizm değerleri hakkında da öğrencilere bilgiler verdi.

Çevre Haftası kapsamında ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ anlayışıyla böyle bir erkinlik düzenlediklerini söyleyen AFSÜ İklim Elçisi Mehmet Ali Aymaz, bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Kendilerine destek veren Afyonkarahisar Vali Yardımcısı V. Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han’a teşekkür eden Aymaz, destekleriyle tüm öğrencilerin moral bulduğunu söyledi.