Yunus Polisleri, Öğrencilerin Kaderini Değiştirdi | Afyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star HaberAfyon Haber | Afyon Son Dakika Haberleri | Afyon Star Haber

16 Haziran 2024 - 16:40

Yunus Polisleri, Öğrencilerin Kaderini Değiştirdi

reklam
Yunus Polisleri, Öğrencilerin Kaderini Değiştirdi
Son Güncelleme :

08 Haziran 2024 - 15:28

-Adınız ‘Hızır’, Allah razı olsun

Türkiye genelinde 3 milyondan fazla kişinin girdiği YKS başladı. Aileler okul bahçelerinde öğrenciler ise sıralarda ter dökmeye başladı.

Afyonkarahisar’da ‘Sizin adınız Hızır olsun’ dedirten bir olay yaşandı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi kavşağında meydana gelen trafik kazası nedeniyle trafik durdu. Kaza sonrası hareket edemeyen araçların içerisinde bulunan bir öğrenci Polisten yardım istedi.

Olay yerine gelen Yunus Polisleri öğrenciyi alarak Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yetiştirdi. Okul girişinde kimliğini unutan bir başka öğrenci ile karşılaşan ekipler kimliğini unutan öğrenciyi de alarak Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden geçici kimlik çıkartarak, yeniden okula yetiştirdi. O sıra başka bir Yunus Polisi aynı okula bir başka öğrenciyi yetiştirerek adeta 3 öğrencinin kaderini değiştirdi.

Öğrenci ve veliler tarafından takdirle karşılanan Cihangir Baş ve Fatih Yıldırım isimli Yunus Polisleri, adeta ‘Sizin adınız Yunus değil Hızır olsun’ dedirtti